تبلیغات
یوسف گمگشته - ارزش ریختن اشک برای أبا عبدالله الحسین (ع)

یوسف گمگشته

عاشقان و منتظران حضرت قائم(عج)

ارزش ریختن اشک برای أبا عبدالله الحسین (ع)
بخشی از صحبت حضرت آیت الله شیخ «حسین وحید خراسانی» از مراجع عظام تقلید پیرامون عزای اباعبدالله علیه السلام و اشک ریختن به دین شرح است: علامه مجلسی، نقل می کند ما و بعضی از بزرگان: ما مجاور مشهد امام هشتم بودیم.

روز عاشورا جمعی از ما جمع شدند. یک نفر به مقتل خواندن شروع کرد. خوب گوش دهید. این لاطائلات را از میان عوام بردارید - رسید به این روایت که سندش صحیح است. این روایت را درآن مقتل خواند که اگر چشمی بر سید الشهداء به قدر بال مگسی تر بشود، تمام گناهانش آمرزیده می شود ولو کانت مثل زبد البحر.
یکی از حضار که ادعای علم می کرد،ولی جاهل مرکب بود،این حدیث را انکار کرد و گفت: این روایت با عقل جمع نمی شود. اهل مجلس که از علما بودند، با او مذاکره کردند، قانع نشد. بعد مجلس به هم خورد.

بعد که مجلس به هم خورد، همان منکر، این نقل مجلسی است، شب رفت در خانه اش، خوابش برد، بعد که خواب رفت، دید محشر به پاست، همان غوغایی که در آیات و در روایات است. عطش عطشا شدیدا. در نهایت عطش گرفتار شد، بعد نگاه کرد دید حوضی است که نه اولش پیداست و نه آخرش.
متوجه شد که این حوض، حوض کوثر است. از عطش پناه برد به حوض، دید سه نفر ایستاده اند: هر سه سیاه پوش، دو تا مرد، یک زن. پرسید اینها کیانند؟ به او گفتند: آن یکی پیغمبر خاتم است، آن سیاه پوش دوم امیرالمؤمنین است، آن زن سیاه پوش فاطمه زهر(س) است.
پرسید: چرا سیاه پوش اند؟ این جور حجت تمام می شود.

گفتند: مگر خبر نداری عاشورای حسین است. آمد خودش را رساند، درخواست کرد از بی بی عالم که یک جرعه از این آب به من بده. حضرت زهرا(س) به او نگاهی کرد، فرمود: تو همانی که منکر اجر گریه کنندگان بر مصیبت مهجه قلب منی؟ مجلسی فرمود: این مرد از خواب سراسیمه بیدار شد، دوان دوان آمد، آن جمع را پیدا کرد، گفت استغفار کنید، خدا مرا بیامرزد. [بحار جلد 44 ص 294]
منبع، شیعه آنلاین

طبقه بندی: درباره امام حسین(ع)،
[ 1391/08/30 ] [ 04:30 ب.ظ ] [ سرباز امام زمان(عج) ] [ یاحسین(ع)() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار