تبلیغات
یوسف گمگشته - رکوع و سجود در عرش

یوسف گمگشته

عاشقان و منتظران حضرت قائم(عج)

رکوع و سجود در عرش
رکوع و سجود در عرش

رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: هنگامى كه خداوند متعال ابوالبشر را آفرید و از روح خود در او دمید، آدم به جانب راست عرش نگریست ، پنج هیكل و شبح نورى را در حال ركوع و سجود دیده گفت : پروردگارا! آیا قبل از من كسى را از خاك و گل آفریده اى ؟
فرمود: نه ، اى آدم ، گفت : پس این پنج هیكلى كه به شكل و قیافه خودم مى بینم ، كیستند؟

فرمود: اینان پنج نفر از فرزندان تو مى باشند كه اگر آنان نبودند تو را نمى آفریدم .

اینها پنج تنى هستند كه براى آنان پنج اسم از اسامى خودم را جدا ساخته (آنان را به آن اسامى نامیدم ) اگر آنان نبودند، بهشت و دوزخ ، عرش و كرسى ، آسمان و زمین و ملائكه و انس و جن را نمى آفریدم .

 من محمودم و این محمد است ، من عالى هستم و این على است ، من فاطرم و این فاطمه است ، من احسانم و این حسن است ، و من محسنم و این حسین است .

به عزت خود سوگند یاد كرده ام كه هیچ كس به اندازه یك ذره بغض ‍ و كینه آنان را نزد من نیاورد مگر این كه او را به دوزخ خود وارد سازم و از این كار باكى هم ندارم .
اى آدم ! اینان برگزیدگان من از میان آفریدگانم مى باشند، به وسیله آنان رهاى بخشیده ، و به وسیله آنان هلاك مى كنم . اگر تو به من نیازى دارى به اینان توسل بجوى !
پیامبر اكرم پس از این سخنان فرمود: ما كشتى نجاتیم ، هر كس به آن چنگ زند نجات یافته و هر كس از آن دورى گزیند نابود شده است . هر كس نیازى به خداوند دارد به وسیله ما خاندان از خداوند درخواست كند.

منبع : کتاب نماز و عبادت فاطمه زهرا سلام الله علیها - عباس عزیزی

طبقه بندی: نماز، راز و نیاز، جملات کوتاه قرآنی،
[ 1392/01/7 ] [ 12:55 ب.ظ ] [ سرباز امام زمان(عج) ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار